avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 429 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna seara, poate ma puteti ajuta. Am o propietate ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna seara, poate ma puteti ajuta. Am o propietate care nu a ...

Buna seara, poate ma puteti ajuta.
Am o propietate care nu a fost imprejmuita mulți ani. Vecinii au pus gard etc. Acum cand vreau sa ridic si eu gardul a inceput cearta ca de fapt ei au mai mult etc. Cadastrul a fost facut, intabularea tot, exista schite unde se vede clar cat are fiecare. Efectiv refuza sa ma lase sa pun stalpii. Ce pot face? Doar in instanta se poate rezolva?
Mulțumesc frumos

Alte discuții în legătură

Trebuie autorizatie si schita?? Andreea cip Andreea cip Buna ziua..am niste nelamuriri..poate ma ajutati dv sa inteleg..tatal meu a facut un acoperis pentru lemne .acoperisul este sustinut pe tevi de fier ( popi), ... (vezi toată discuția)
Suprapunere de terenuri Cristycheia Cristycheia In 2013 am cumparat un teren in Prahova, cu toate actele in regula, inclusiv proces verbal de trasare. Ulterior am obtinut o autorizatie de constructie pentru ... (vezi toată discuția)
Uzucapiune Andreea cip Andreea cip In cazul uzucapiunii...pe cine dau in judecata,?fostul propietar sau pe vecinul ca nu.mi semneaza de vecinatate? (vezi toată discuția)