Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua, soțul meu este angajat cu contract de ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua, soțul meu este angajat cu contract de munca norma ...

Buna ziua, soțul meu este angajat cu contract de munca norma între la o societate și încă 3 contracte cu jumătate de normă la alte 3 filiale ale aceleiași societăți. Acum a fost anunțat că toate contractele se vor uni într-unul singur, condițiile de lucru ar fi același dar salariul se va diminua. Poate fi obligat să semneze noul contract? Varianta propusa de ei în cazul în care nu dorește semnarea noului contract este demisia.. va rog ajutați -ma cu o soluție. Mulțumesc
Nu poate fi obligat sa semneze.