Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Pensionare cu grad 2 de munca
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Pensionare cu grad 2 de munca

Buna ziua.
Am o vechime in munca de 20 ani(din care 2 ani armata+somaj).Din restul de 18 ani 12 ani sunt in grupa 2 de munca.Intrebare:Pot iesi la pensie la 62 ani,valorificand cei 12 ani de grupa 2,cu toate ca nu am vechimea completa de 35 ani?
Nu.
Trebuie îndeplinită condiția de stagiu complet contributiv.