avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1765 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua Am o nelămurire în privința următoarei ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua Am o nelămurire în privința următoarei situații...soțul ...

Buna ziua
Am o nelămurire în privința următoarei situații...soțul a achiziționat un apartament prin programul prima casa cu fosta soție ,după achiziționare au plătit împreună un an de zile ,după care au divorțat .
A plătit soțul singur, apoi cu mine. Urmează sa îl plătim integral ,iar fosta are pretenții la imobil . Bănuiesc ca trebuie sa o despăgubim pentru acel an cât au plătit împreună, însă ea dorește ca apartamentul sa rămână copilului ( crescut de noi) . Partaj au făcut doar pe hârtie, nu la notar
În favoarea cui s-ar soluționa cazul?
Mulțumesc anticipat

Alte discuții în legătură

Partaj apartament prima casa Sebastian19 Sebastian19 Buna ziua. In 2012 am achizitionat impreuna cu fosta sotie un apartament prim programul prima casa. \eu sunt titularul contractului iar fosta sotie este ... (vezi toată discuția)
Buna ziua! eu împreuna cu fostul sot am achiziționat un apartament ... Claumary Claumary Buna ziua! Eu împreuna cu fostul sot am achiziționat un apartament prin programul prima casa in anul 2013. In 2017 am divorțat dar nu am făcut partaj. Eu ... (vezi toată discuția)
Vanzare apartament fara partaj samire07 samire07 Buna ziua .Va rog sa ımi dati un sfat ın legatura cu vanzarea unui apartament fara partaj.ın 1997 am cumparat un apartament prin credit de la ... (vezi toată discuția)