avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1425 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Buna seara.M am pensionat anticipat cu penalizare in ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Buna seara.M am pensionat anticipat cu penalizare in august 2024 ...

Buna seara.M am pensionat anticipat cu penalizare in august 2024 (am pus in plata pensia).Imi mai lipsesc 3 luni pt a putea beneficia de art 46 din noua lege.Pot sa intrerup pensia,sa ma reangajez si dupa 3-4 luni sa ma pensionez iar ,ca sa beneficiez de art 46?Multumesc

Alte discuții în legătură

Pensie anticipata+pensie de varsta Catalina Rotaru Catalina Rotaru As vrea sa stiu daca am dreptul la pensie anticipata.Data nasterii fiind:31.08.1955,vechime pe cartea de munca in perioada:25.10.1980-pana in prezent.Am pe ... (vezi toată discuția)
Pensionare ralucapascal ralucapascal Buna ziua, Lucrez din 1979 cu intrerupere 1981 - 1983. Sunt nascuta in 2 martie 1963. Cand pot iesi la pensie cel mai devreme? Cei doi ani de intrerupere ... (vezi toată discuția)
Bună seara, vă rog din suflet să-mi spuneți când ar putea ... ileana.ionascu@yahoo.com ileana.ionascu@yahoo.com Bună seara, Vă rog din suflet să-mi spuneți când ar putea să iese la pensie mama mea și la ce pensie se încadrează? Este născută în August 1965 ... (vezi toată discuția)