avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 913 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Drum de pământ, vechi de sute de ani, dar nu apare ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Drum de pământ, vechi de sute de ani, dar nu apare pe nici ...

Drum de pământ, vechi de sute de ani, dar nu apare pe nici o hartă oficială, fizic există.
El este folosit de către toți proprietarii, având delimitare la drum și deoparte și de cealaltă.
Primul proprietar, mostenitor, care nu a crescut aici și este chiar primul la intrare, spune... Recunosc ca este drum acolo, dar nu știu pe unde se intra.
Cel mai recent răspuns: BogdanGri , utilizator 10:52, 3 Octombrie 2024
Buna ziua

Ce anume doriti?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Drept de servitute c23mina c23mina am si eu o problema, ca sa am acces la proprietatea mea trebuie sa trec printr-o alta curte zis .Bunicii mei si strabunicii meu pe aici au circulat si de ... (vezi toată discuția)
Drum acces spre casa cocoon cocoon Sunt in etapa premergatoare semnarii unui act de vanzare cumparare. Cumpar o casa batraneasca veche (construita in 1930) si gata sa se prabuseasca, ... (vezi toată discuția)
Drept de proprietate oiselle oiselle Am un caz. Detin un teren, la capatul caruia exista mai demult, cam de 15 ani, un drum de tara. Insa drumul este acum folosit de proprietarii caselor pe langa ... (vezi toată discuția)