Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Drum de pământ, vechi de sute de ani, dar nu apare ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Drum de pământ, vechi de sute de ani, dar nu apare pe nici ...

Drum de pământ, vechi de sute de ani, dar nu apare pe nici o hartă oficială, fizic există.
El este folosit de către toți proprietarii, având delimitare la drum și deoparte și de cealaltă.
Primul proprietar, mostenitor, care nu a crescut aici și este chiar primul la intrare, spune... Recunosc ca este drum acolo, dar nu știu pe unde se intra.
Buna ziua

Ce anume doriti?