avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1059 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Buna ziua!cum pot sa aflu cati ani am pe cartea de ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Buna ziua!cum pot sa aflu cati ani am pe cartea de munca?

Buna ziua!cum pot sa aflu cati ani am pe cartea de munca?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 15:43, 3 Octombrie 2024
Foarte simplu, adunati toti anii trecuti in cartea de munca.
calcul matematic simplu ..scaderea datei de inceatre a datei de inceput si apoi adunate toate perioadele ..nicio institutie publica nu va ajuta in acest caz, decat la Casa de Pensii cand depuneti dosarul si emite decizia.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cum pot alfa daca exista eroare in calculul anilor de vechime? ... Andreeayo Andreeayo Cum pot alfa daca exista eroare in calculul anilor de vechime? De la casa de pensii imi spun ca tata are 33 ani cu tot cu armata… noi ce am adunat din cartea ... (vezi toată discuția)
Recalculare pensie pentru limita de varsta cocos44 cocos44 Buna seara ! -sunt pensionar de limita de varsta din anul 2004; -acum,in luna iulie 2011,printrun concurs de imprejurari,am intra in posesia Buletinului de ... (vezi toată discuția)
Grupa ii de munca nevalorificata zaharia alecu zaharia alecu Am lucrat in perioada 01-11-1982 ;16-04-1990 ca desenator tehnic in conditii deosebite de munca fiind incadrata in grupa II procent 75% conform procesului ... (vezi toată discuția)