Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Am parcat regulamentar in fata unei case cu gard, care ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Am parcat regulamentar in fata unei case cu gard, care nu are ...

Am parcat regulamentar in fata unei case cu gard, care nu are nici un semn ca ar fi o poarta de acces. Mi-a fost ridicata masina. Pot sa actionez in instanta politia locala?
Buna ziua

Odata cu ridicarea masinii ati primit si amenda contraventionala.

Care este motivul trecut in procesul verbal?

Poate ca nu ati blocat calea de acces in curte, dar ati fost sanctionat pentru ca ati stationat intr-un loc in care acest lucru nu era permis din alte motive (spre exemplu la mai putin de 25m de o trecere de pietoni).
nu se vedea ca e poarta, e un gard fara tabla "Nu parcati" etc, Caile de acces nu trebuie sa fie marcate din punct de vedere legal ?
nu am semnat procesul verbal