avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 877 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Buna ziua, sotul meu a plecat de acasa cu 15 ani in ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Buna ziua, sotul meu a plecat de acasa cu 15 ani in urma iar ...

Buna ziua, sotul meu a plecat de acasa cu 15 ani in urma iar acum vrea sa se intoarca (fortat). Tinand cont ca domiciliul (in buletin) inca il are aici deoarece cand a plecat a luat si contractul de vanzare-cumparare cu el, dpdv legal am cum sa-l opresc sa nu stea cu mine in domiciliu?

Alte discuții în legătură

Divort domiciliu diferit irinuca1 irinuca1 buna ziua, as avea o intrebare, ne aflam in pragul unui divort, casa este pe numele sotului si eu am domiciliu diferit in buletin desi am locuit impreuna, ... (vezi toată discuția)
Buna ziua andreiutza.deutza andreiutza.deutza Am o intrebare .......mama mea daca il ia in spatiu pe sotul meu pentru schimbarea buletinului.....ea il poate scoate oricand din spatiu?.....el are vreun ... (vezi toată discuția)
Carte identitate- imi trebuie procura in acest caz? viarelly viarelly buna ziua,am o problema ,am fost azi sa fac buletin copilului carea facut 14 ani,,,in 2007 bunicul a facut vanzare-cumparare mie cu drept de abitatie el si ... (vezi toată discuția)