Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Salut, Știu ca sunt acele scutere electric care sunt ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Salut, Știu ca sunt acele scutere electric care sunt limitate ...

Salut,
Știu ca sunt acele scutere electric care sunt limitate la 25 la ora care nu necesita permis și recent am găsit scuter benzina 49cc limitat la 25 la ora care la fel nu necesita permis după spusele vânzătorului firmei.
Vreau sa știu dacă necesita permis dacă este legal pentru ca vreau sa îmi cumpăr unul pe benzina ca la cele electrice cateodata le explodează bateria
Alexandru989766, utilizator
Verificați dacă are viteza limitată.