Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Bună ziua. Vă rog sa-mi spuneți dacă urmașii ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Bună ziua. Vă rog sa-mi spuneți dacă urmașii refugiaților ...

Bună ziua. Vă rog sa-mi spuneți dacă urmașii refugiaților sunt scutiți de plata impozitului pe clădire și pe mașină și eventual ce drepturi au. Drepturile bănești sunt amânate de 3 ani. Mulțumesc.
Buna ziua

Drepturile deja stabilite în temeiul Legii 154/2021 prin hotărâri emise în cursul anilor 2021, 2022 și 2023, cât și drepturile care urmează a se stabili prin hotărâri ce vor fi emise în cursul anului 2024 se vor acorda și se vor plăti începând cu data de 1 ianuarie 2025.

Nu sunt amante doar indemnizatiile, ci toate drepturile.
Probabil va urma o alta amanare.

Fiecare popor isi are conducatorii pe care ii merita.