avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 855 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Bună ziua. Vă rog sa-mi spuneți dacă urmașii ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Bună ziua. Vă rog sa-mi spuneți dacă urmașii refugiaților ...

Bună ziua. Vă rog sa-mi spuneți dacă urmașii refugiaților sunt scutiți de plata impozitului pe clădire și pe mașină și eventual ce drepturi au. Drepturile bănești sunt amânate de 3 ani. Mulțumesc.
Cel mai recent răspuns: Lăzăruţiu Lucian , Avocat 13:23, 7 Octombrie 2024
Buna ziua

Drepturile deja stabilite în temeiul Legii 154/2021 prin hotărâri emise în cursul anilor 2021, 2022 și 2023, cât și drepturile care urmează a se stabili prin hotărâri ce vor fi emise în cursul anului 2024 se vor acorda și se vor plăti începând cu data de 1 ianuarie 2025.

Nu sunt amante doar indemnizatiile, ci toate drepturile.
Probabil va urma o alta amanare.

Fiecare popor isi are conducatorii pe care ii merita.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Legea 154/2021. tatăl meu la 14 ani împreuna cu bunicul s-a refugiat din cadrilater ... lucystoian lucystoian Tatăl meu la 14 ani împreuna cu bunicul s-a refugiat din Cadrilater in baza Tratatului de la Craiova din 1940. Tata a decedat in anul 1990, deci nu in timpul ... (vezi toată discuția)
Buna ziua. am obtinut hotararea prin care mi se acorda drepturile ... flavianda flavianda Buna ziua. Am obtinut Hotararea prin care mi se acorda drepturile de beneficiar al Legii nr. 154 / 2021, ca si copil al unui refugiat pe motive etnice din ... (vezi toată discuția)
Indemnizatie fiu detinut politic-când primesc banii CYBORG CYBORG Bună ziua! Sunteți amabil să-mi spuneți-măcar aproximativ-cam pe ce dată îmi aduce poștașul suma respectivă-adică indemnizația de vreo 2700-3000 ... (vezi toată discuția)