Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Bună ziua. Soțul meu a fost oprit de politie și a ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Bună ziua. Soțul meu a fost oprit de politie și a avut o alcoolemie ...

Bună ziua. Soțul meu a fost oprit de politie și a avut o alcoolemie de 1.15 la fiola. Sunt deja 7 săptămâni de atunci și noi nu am primit nimic. Suntem în Germania de 5 ani, nu a avut amenzi sau alte abateri de genul. El este șofer de camion, dar a fost oprit cu mașina mică. Permisul a fost schimbat pe germania in urma cu un an jum. Cat timp durează sa primim un răspuns? Aveți idee care va fi perioada de suspendare? Sunt disperata ca nu știu nimic concret. Sunam la politie și me spun sa asteptam decizia acasa. Nu știu ce sa mai fac și unde sa mai sun. L au dus la analize și nici acolo nu știm cât a ieșit. Nu zice nimeni nimic. Va rog dacă ma puteți ajuta cu un răspuns.
Mulțumesc frumos!
Buna ziua

1,15 la etilotest inseamna peste 2 in sange. Enorm, mai ales ca e sofer profesionist.
Inseamna dosar penal si anularea permisului.
Cercetarea penala poate dura luni de zile.
Are nevoie obligatoriu de avocat, mai ales ca nu este in tara.