Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Buna ziua! Sunt in concediu de maternitate și am ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Buna ziua! Sunt in concediu de maternitate și am rămas însărcinată ...

Buna ziua!
Sunt in concediu de maternitate și am rămas însărcinată iar.
Primul copil are 8 luni acuma
Al doilea copil se v-a naște în iulie 2025
Contractul de munca e suspendat, trebuie sa anunț la serviciu? Menționez că nu vreau să îmi iau prenatalul
Ce se întâmplă cu indemnizația primului copil?
Va trebui sa anuntati la serviciu, intrucat va trebui sa solicitati prelungirea supendarii pentru CCC2.

Pe perioada suprapunerii situațiilor, cuantumul indemnizației lunare se majorează cu 50% din indemnizația cuvenită, pentru fiecare dintre copii, începând cu cel de-al doilea.