Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Bună ziua, sunt citata sa particip la judecata ca ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Bună ziua, sunt citata sa particip la judecata ca parte vatamata, ...

Bună ziua, cunt citata sa particip la judecata ca parte vatamata, la interogatoriu am precizat ca nu doresc sa fiu parte civila, cu ce articol pot scrie o cerere de judecare în lipsa și unde o trimit sau cum procedez (judecarea este în alt judet) și voi mai fi citata la următoarele judecări?
Daca instanta are nevoie sa va audieze va ia cu politia de acasă.
Am fost deja audiata, mai este obligatoriu sa ma prezint și la judecata?

CLAUDIU LASCOSCHI a scris:

Daca instanta are nevoie sa va audieze va ia cu politia de acasă.