Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Am fost in club cu un prieten acum cateva saptamani. ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Am fost in club cu un prieten acum cateva saptamani. Acel prieten ...

Am fost in club cu un prieten acum cateva saptamani.

Acel prieten al meu, stie mai multe persoane in club si ne-am alaturat unui grup mai mare de oameni.

La un momentat dat, a inceput un scandal si o persoana din grupul mai mare de oameni a intrat intr-o bataie.

L-am apucat de mana pe acel individ, ca sa il potolesc, pur si simplu, l-am luat de acolo.

Nu am lovit pe nimeni, nu am provocat, doar am intervenit sa despart situatia. Se vede pe camera clar acest lucru.

Nu am lovit pe nimeni, nu am provocat pe nimeni, nu am luat parte la conflict.

Ulterior am plecat din club. Exista vreo sansa sa patesc ceva?
Buna ziua,

Nu este foarte clar din cele mentionate de dumnevoastra, a facut cineva plangere in acest sens sau toata lumea s-a linistit si si-a vazut de treaba in continuare dupa incident? A fost chemata politia la fata locului? A dat cineva vreo declaratie?

Daca va fi deschis un dosar penal in acest sens, existand o sesizare, ati putea fi chemat la audieri, poate in calitate de martor daca spuneti ca nu ati fost implicat direct in conflict.

Daca nimeni nu a facut nicio sesizare, nu ar avea ce sa se intample.