avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 837 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Donatie cryptomoneda
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Donatie cryptomoneda

Buna ziua! Pot primi donații in crypto pe persoana fizica de la persoane/organizații din afara teritoriului României? Daca da, sumele schimbate in fiat, ar trebui declarate si impozitate? Care ar fi cadrul legal?

Alte discuții în legătură

Buna ziua! pot primi donatii in bani pe persoana fizica de la ... nastasarodica nastasarodica Buna ziua! Pot primi donatii in bani pe persoana fizica de la persoane fara grad de rudenie aflate pe teritoriul tarii sau in afara ei? Daca da, sumele ... (vezi toată discuția)
Am și eu întrebare și aș aprecia foarte mult dacă m-ați ... Marian2727 Marian2727 Am și eu întrebare și aș aprecia foarte mult dacă m-ați putea lămuri. Anul ăsta am cumpărat niște Solana prin intermediul platformelor Revolut și ... (vezi toată discuția)
Buna ziua, doresc sa cumpar crypto si sa il donez unui parinte ... mm1723 mm1723 Buna ziua, Doresc sa cumpar crypto si sa il donez unui parinte pentru a fi convertit in euro cu care sa se joace apoi pe alte monezi. Se percepe impozitul ... (vezi toată discuția)