avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 540 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Am scoala de profesionala de 3 ani am facut practica ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Am scoala de profesionala de 3 ani am facut practica in productie.Casa ...

Am scoala de profesionala de 3 ani am facut practica in productie.Casa de pensii nu recunoaste ca nu este Facultate.Ce pot face.Adeverinta de- la scoala de profesionala am in act scrie ca 3 ani a fost scoala si practica era facute in producrie Ce pot face ???.Multumesc deja inainte daca primesc un raspuns.
Cel mai recent răspuns: Carp Mircea , utilizator 13:55, 19 Octombrie 2024
Sunteti pensionar ?
Buna ziua DA SANT PENSIONAR
Aveti la dispozitie prevederile Deciziei 18/2015 a ICCJ:
[ link extern ]
Daca indepliniti conditiile din acesata decizie, depuneti cerere de recalculare in baza prevederilor ei.
Daca primiti decizie de respingere o puteti contesta in instanta.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Vechime pensii mihairusu1949@gmail.com mihairusu1949@gmail.com In 1964 -1967 am facut scoala profesionala de ucenici cf Pitesti unde e trecut in cartea de munca diploma de absolvire si am si carnet de muncitor calificat in ... (vezi toată discuția)
Recunoastere diploma asistent medical generalist tudor1973 tudor1973 Buna ziua! In anul 1997 am absolvit Scoala Sanitara Postliceala CAROL DAVILA Suceava iar la absolvire am primit diploma pe care scrie : CERTIFICAT DE ABSOLVIRE ... (vezi toată discuția)
Școala profesională este vechime în muncă? BUZILA GHEORGHE BUZILA GHEORGHE Am făcut școala profesională în perioada 15 septembrie 1971 pînă în 15 iunie 1974.Pe 15 iulie m-am angajat și lucrez în prezent.Pe perioada școlii un ... (vezi toată discuția)