Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... Acord radiere ipoteca
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

Acord radiere ipoteca

Am dreptul de ipoteca înscris pe imobilul unei persoane pe care am împrumutat-o. Aș putea să fac o declarație de radiere ipotecă, în condițiile în care nu am încasat banii și doresc să renunț la ei? Cat ar costa?
Multumesc!
Legal Advisor, utilizator