avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 815 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... Acord radiere ipoteca
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

Acord radiere ipoteca

Acord radiere ipoteca

Am dreptul de ipoteca înscris pe imobilul unei persoane pe care am împrumutat-o. Aș putea să fac o declarație de radiere ipotecă, în condițiile în care nu am încasat banii și doresc să renunț la ei? Cat ar costa?
Multumesc!
Ultima modificare: Luni, 21 Octombrie 2024
Legal Advisor, utilizator

Alte discuții în legătură

Cumparare apartament ipotecat prin prima casa moldoveanuionut moldoveanuionut Buna ziua, Doresc sa cumpar un apartament prin prima casa prin intermediul bancii Raiffeisen,numai ca apartamentul are ipoteca pe el,se poate transfera ... (vezi toată discuția)
Casa ipotecata si se vrea si transcriere...se poate?? Dahrma Dahrma O prietena de-a mea,la intelegerea cu fratele ei,a ipotecat locuinta in favoarea unei persoane.Fratele ei s-a angajat in acel act,incheiat la notar, ca ... (vezi toată discuția)
Contract vanzare cumparare Scr3wBall Scr3wBall Sunt in tratative de cumparare a unui imobil nou. Imobilul respectiv este ipotecat de catre dezvoltator, fapt pentru care i s-a dat un avans pentru a scoate ... (vezi toată discuția)