Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Dpdv fiscal achizitia implica automat factura?
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Dpdv fiscal achizitia implica automat factura?

Salut.
Achiziția implică emiterea facturii în relația profesionist - profesionist. Dacă spre exemplu achiziția implică un cumpărător persoană fizică și un vânzător / prestator persoană juridică, nu este obligatorie emiterea facturii în unele situații.
multumesc!