Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Buna seara, concubinul meu a avut 156 ore in folosul ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Buna seara, concubinul meu a avut 156 ore in folosul comunitatii ...

Buna seara concubinul meu a avut 156 ore in folosul conunitati nu Lea Terminat pe data de 9.10.2024 in venit sentita ca trebuie sa Execute 26 zile inchisoare dar din ungaria pt ca a avut un caz acolo dar a fost predat cstre cei din satu mare in cat timp primeste mandat de arestare?
Buna ziua,

Daca s-a emis mandatul de arestare , o copie va fi trimisa la sectia de politie (de regula de unde domiciliaza) care va proceda la conducerea acestuia la penitenciarul la care va executa pedeapsa. Nu ar trebui sa mai dureze foarte mult (cateva zile, nu putem stii noi cu exactitate; el sa fie pregatit).