Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna seara, daca bunicul nostru ne a lasat cote parte ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna seara, daca bunicul nostru ne a lasat cote parte din pamantul ...

Buna seara daca bunicul nostru ne a lasat cote parte din pamantul dsului mostenite de la parintii acestuia unde se pot gasii acestea primaria se face ca ploua mulțumesc
Bună ziua!
La ce vă referiți mai exact? Ce vreți să găsiți...documentele, terenul....?!
Cota parte din teren v-a dat-o cu acte la notar sau doar verbal?
Dacă aveți acte făcute la notar și nu mai sunteți în posesia lor puteți să mergeți la notariatul la care ați semnat și să cereți o copie din arhivă.

Andreea.2024 a scris:

Bună ziua!
La ce vă referiți mai exact? Ce vreți să găsiți...documentele, terenul....?!
Cota parte din teren v-a dat-o cu acte la notar sau doar verbal?
Dacă aveți acte făcute la notar și nu mai sunteți în posesia lor puteți să mergeți la notariatul la care ați semnat și să cereți o copie din arhivă.

Bunicul cand a trăit mai exact Iranul 1974 și a FC certif de moștenitor în Notariatul de Stat iar în primărie roluri agr la fiecare copil unchiul fiind viceprimar acesta a modificat aceste roluri (acum este decedat) întrebarea unde pot găsii aceste roluri noi l am avut dar ne a ars casa împreună cu acestea multumesc
Bună ziua!
Insistați la Primărie, faceți o solicitare scrisă la care să vă dea număr de înregistrare și poate obțineți vreun document din arhiva lor.