avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 523 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna seara, daca bunicul nostru ne a lasat cote parte ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna seara, daca bunicul nostru ne a lasat cote parte din pamantul ...

Buna seara daca bunicul nostru ne a lasat cote parte din pamantul dsului mostenite de la parintii acestuia unde se pot gasii acestea primaria se face ca ploua mulțumesc
Cel mai recent răspuns: Andreea.2024 , utilizator 13:37, 24 Octombrie 2024
Bună ziua!
La ce vă referiți mai exact? Ce vreți să găsiți...documentele, terenul....?!
Cota parte din teren v-a dat-o cu acte la notar sau doar verbal?
Dacă aveți acte făcute la notar și nu mai sunteți în posesia lor puteți să mergeți la notariatul la care ați semnat și să cereți o copie din arhivă.


Andreea.2024 a scris:

Bună ziua!
La ce vă referiți mai exact? Ce vreți să găsiți...documentele, terenul....?!
Cota parte din teren v-a dat-o cu acte la notar sau doar verbal?
Dacă aveți acte făcute la notar și nu mai sunteți în posesia lor puteți să mergeți la notariatul la care ați semnat și să cereți o copie din arhivă.

Bunicul cand a trăit mai exact Iranul 1974 și a FC certif de moștenitor în Notariatul de Stat iar în primărie roluri agr la fiecare copil unchiul fiind viceprimar acesta a modificat aceste roluri (acum este decedat) întrebarea unde pot găsii aceste roluri noi l am avut dar ne a ars casa împreună cu acestea multumesc
Bună ziua!
Insistați la Primărie, faceți o solicitare scrisă la care să vă dea număr de înregistrare și poate obțineți vreun document din arhiva lor.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buna ziua o intrebare am bunicul si a facut in anul 1974 certificat ... Jocherul Jocherul Buna ziua o intrebare am bunicul si a facut in anul 1974 certificat de mostenitor cu cote la fiecare copil lui tatal meu purtandu i numele ia lasat o cota ... (vezi toată discuția)
Teren unic,reg agr 1986-1990, doua persoane detin acelasi loc??? e posibil?? julius.jr julius.jr Am cerut la primarie extras din reg agr 1980-1990 pt nr de rol....Am primit extras din 1986-1990 pe numele...X care fig cu gospodarie indiv,cu toti membrii ... (vezi toată discuția)
Declaratie de renuntare la succesiune narcisa07 narcisa07 Buna ziua la toata lumea! Si va rog sa ma iertati ca va tormentez cu atatea intrebari, dar nu stiu ce se intampla in viata mea ca ma napadesc necazurile din ... (vezi toată discuția)