avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 965 soluții astăzi
Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate mutarea temporară a unui funcționar public, ...
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

mutarea temporară a unui funcționar public, ...

Pentru a iniția mutarea temporară a unui funcționar public, sunt necesare câteva documente cheie ?
-Act adițional la fișa postului
În cazul în care mutarea temporară implică schimbarea atribuțiilor, trebuie întocmit un act adițional la fișa postului în care să fie clar precizate noile sarcini și responsabilități pe perioada mutării.

Este corect?

Nu se intocmeste o noua fise de post fara atributiile intitiale ?

Alte discuții în legătură

Salarizare si resurse umane in acelasi timp la bugetari adrian_st adrian_st Buna ziua! Am urmatoarea speta. In urma cu ceva ani, in baza unui concurs, am fost incadrat la o INSTITUTIE BUGETARA, ca economist salarizare, in principal, ... (vezi toată discuția)
Program de lucru nerespectat madaonica madaonica Buna ziua! Sunt angajata la program de zi ( 8 ore /zi) la o firma din Constanta . De curand fisei postului s-a adaugat responsabilitatea de a intocmi unele ... (vezi toată discuția)
Cum e corect? Posidonia Posidonia Sunt inspector HR la o autoritate nationala.Am primit o Decizie prin care primesc integral atributiile unui post ramas vacant la Administrativ, care implica si ... (vezi toată discuția)