avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 277 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Noul Cod CAEN 2008 COD CAEN pt cresterea nucilor
Discuție deschisă în Noul Cod CAEN 2008

COD CAEN pt cresterea nucilor

Buna ziua,

imi puteti spune va rog ce cod CAEN va avea SC-ul pt:
cresterea nucilor
cultivarea nucilor
producerea de ulei de nuc
vanzarea zojilor de nuc si sau a frunzelor ?
am inteles ca daca nu adaug toate codurile CAEN cand deschid SC-ul taxa pt adaugare poate fii dubla ....:(

va multumesc,
Ana M
Cel mai recent răspuns: Anikadnb , utilizator 11:22, 10 Februarie 2010
Buna ziua,

Dumnezeu iti da dar nu iti baga in traista.

Consultati cod CAEN si alegeti
Dati cautare pe Google sau vedeti:
[ link extern ]
buna ziua,

va multumesc pt raspuns
dap sunt perfect de acord!
intrebarea asta am pus-o ( mai complexa) in topicul :"societate comercila " dupa care am vazut ca exista deja un topic si pt cod CAEN asa ca am mi-am zis ca nu o sa mi se raspunda acolo si am zis hai sa mai incerc ...
deci yo am gasit asa dar nu sunt sigura daca am gasit codurile corecte :
(domeniul de activitate pomicultura -cresterea pomilor roditori si prelucrarea roadelor).
1. domeniul princiale de activate va fii CAEN :
a) 0210 silvicultura si alte activitati forestiere
b) 0240 activitati de servicii anexe silviculturii
c) 0130- cultivarea plantelor pt cultivare (deoarce doresc sa vand si pomisori pe post de marcotaje ) (pepiniera)

se poate va rog sa ma corectati daca am omis ceva ?

va multumesc si va urez o zi placuta!
Ana M

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Societate comerciala srl Anikadnb Anikadnb Buna ziua, am si eu cateva intrebari referitoare la infiintarea unei societati comerciale SRL. Vreau sa-mi deschid o firma (domeniul de activitate ... (vezi toată discuția)
Caen din nou stanceni stanceni Buna ziua! Lamuriti-ma si pe mine va rog cum e cu noul cod CAEN...mai precis daca imi puteti spune ce a devenit vechiul 5248 si 1598. Multumesc anticipat! (vezi toată discuția)
Cod caen pt lucrari de drumuri forestiere si lucrari de imbunatatiri funciare lemontee lemontee Bna ziua, Incerc sa gasesc codul CAEN pt. imbunatatiri funciare si mi s-a spus ca ar fi 0161. Pt. lucrari de executie drumuri forestiere, nimeni nu a ... (vezi toată discuția)