avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 531 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... taxa speciala salubritate
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

taxa speciala salubritate

Buna ziua! Exista un temei legal prin care un consiliu local sa instituie/voteze o "taxa special" exorbitant de mare pentru salubritate? In esenta, aceasta taxa s-ar aplica celor care refuza incheierea unui contract de salubritate ptr ca nu beneficiaza de serviciile de salubritate, (imobilul nelocuit deloc, cel mult temporar -de ex in weekend, cateva luni din an) . Exista temei legal prin care un contribuabil sa fie OBLIGAT sa incheie un contract de salubritate cu o anumita firma?

Alte discuții în legătură

Este legal ca o persoana sa fie obligata sa plateasca taxa de ... Antal magdalena Antal magdalena Este legal ca o persoana sa fie obligata sa plateasca taxa de salubritate desi nu beneficiaza de acest serviciu ? Persoana are un apartament nelocuit intr-o ... (vezi toată discuția)
Contract utilitati condominiu - amenzi de la politia locala ContSters42601 ContSters42601 Buna seara , Legea 99/2014 prin care sa modificat si completat Legea 101/2006 la art 30 a introdus un alineat nou ,,(2^3) Constituie contraventie si se ... (vezi toată discuția)
Numar persoane la intretinere Ily234 Ily234 cf legii230/2007 si hg1588/2007 va rog sa mi spuneti ce temei legal au..1 ce cheltuieli de intretinere trebuie sa plateasca un proprietar de ... (vezi toată discuția)