Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... despagubiri Bulgaria - pentru deportati
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

despagubiri Bulgaria - pentru deportati

cum (de unde) aflu daca in numele meu s-au ridicat banii pentru despagubirile acordate de stat pentru deportatii din Bulgaria actuala.
Potrivit art.6 din Legea nr.9/1998 cererile se depun la comisia constituita pe langa prefectura in acest scop.
DEci ... acolo ar trebui sa fie o situatie statistica a tuturor cererilor.
Art. 6
(1)În termen de 30 de zile de la publicarea prezentei legi în Monitorul Oficial al României, Partea I, se constituie, prin ordin al prefectului, în fiecare judeţ şi în municipiul Bucureşti, câte o comisie pentru aplicarea legii, compusă din directorul general al direcţiei generale a finanţelor publice, directorul direcţiei pentru agricultură şi dezvoltare rurală, şeful direcţiei judeţene a Arhivelor Naţionale, şeful inspectoratului teritorial în construcţii, un consilier juridic desemnat de prefect şi un notar public desemnat de Ministerul Justiţiei, la propunerea Uniunii Naţionale a Notarilor Publici. Comisia va funcţiona în cadrul prefecturii.