avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 481 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Vă rog un răspuns sau sugestie. Într-un proces ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Vă rog un răspuns sau sugestie. Într-un proces pentru servitute ...

Vă rog un răspuns sau sugestie.
Într-un proces pentru servitute unul dintre pârâți pe trenul căruia urmează să se constituie servitutea a vândut terenul! Acum trebuie introdus în cauză noul proprietar prin cerere de intervenție făcută de către mine? Sau cerere de introducere în cauză?

Alte discuții în legătură

Continuarea unui proces in cazul in care se schimba proprietarul from80 from80 un vecin foloseste utilitatile de pe terenul meu proprietate personala pentru care am deschis proces deoarece nu doreste sa platesca aceste utilitati. Dansul ... (vezi toată discuția)
Servitute ff ff Am o problemă în legătură cu nevoia de servitute,astfel. Dețin un teren de la tatăl meu moștenire , teren fără servitute ... (vezi toată discuția)
Interventie fortata handsu handsu Cum se explica notiunea de interventie fortata? (vezi toată discuția)