avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 808 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Bună ziua, am cumpărat și eu un teren anul trecut ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Bună ziua, am cumpărat și eu un teren anul trecut am făcut ...

Bună ziua, am cumpărat și eu un teren anul trecut am făcut actele am făcut cadastru tot ce trebuie.Dar azi am ajuns la teren cu o mașinărie de curățare să defrișez terenul .dar vecinul de lângă a venit a rupt țăruși pe care i-a pus domnul de la cadastru făcut prin satelit ca el are încă două rânduri de vie și eu din 12,50 metri am 11 metri ca așa este din bătrâni așa s-au înțeles între ei bătrâni .ce să fac în această situație

Alte discuții în legătură

Suprapunere teren looly looly Buna ziua. Anul trecut in decembrie am cumparat un teren.Am primit cadastru ,intabulare. De curand am fost sa fac trasarea terenului,conform cu ... (vezi toată discuția)
Întãruºare teren hot77cmc hot77cmc Bine v-am regăsit. Am cumpărat recent un teren la care a fost facuta prima data cadastrul in anul 2003(atunci terenul a fost cumparat de cel de la care l-am ... (vezi toată discuția)
Stabilirea hotarului dintre douã proprietãþi elisabeta propszt elisabeta propszt Am o vie cu livadă de 46,61 are. Proprietatea a fost măsurat de mai multe ori de către un inginer topograf, care a făcut şi desenul proprietăţii, dar nu ... (vezi toată discuția)