avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1877 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... concediu medical
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

concediu medical

daca un angajat are lucrate doar 2 luni la o firma, si anterior nu a lucrat o perioada buna de timp, cum i se cal.baza concediului medical?eu stiam ca trebe sa aibe lucrate 6 luni?

Alte discuții în legătură

Stagiu de cotizare somaj- concediu medical bvr bvr Stimati domni, Am rugamintea sa ma ajutai cu o informatie. In cazul unei persoane aflate in concediu medical in ultimele 18 luni, al carei loc de munca se ... (vezi toată discuția)
Intrebare tehnica nornorica nornorica Daca o persoana se angajeaza la o firma pe 25 iunie,are concediu medical in luna iulie si pana pe 20 iunie a lucrat la alta firma,cand calculam indemnizatia de ... (vezi toată discuția)
Trebuie sa am obligatoriu 6 luni lucrate inainte sa intru in concediu de maternitate de 126 zile? yuby yuby Buna ziua , Fiti draguri am si eu o intrebare referitoare la cazul meu . Sunt insarcinata am inceput serviciul in luna ianuarie 2012, 12 ianuarie dupa 2 ani, ... (vezi toată discuția)