Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Suspendare activitate- va rog ajutor
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Suspendare activitate- va rog ajutor

Buna ziua

Azi am fost la registrul comertului pt a suspenda activitatea firmei mele pe 3 ani, doamna de acolo mi-a zis sa vin pe data de 17 pt a ridica mentiunea insa nu am primit nici un numar de inregistrare doar doua facturi cu chitante pt plata taxelor.
Este ok, trebuia sa mai primesc si altceva, este posibil sa am probleme si sa nu mi se dea mentiunea pe 17 luna curenta?
Va multumesc
In mod normal trebuia sa va dea un bon cu numarul mentiunii. Nu cred ca va fi nici o problema, atata timp cat puteti demonstra ca ati platit pentru suspendarea societatii.
Maine intrati la adresa [ link extern ] .

Dupa ce ati achitat nota de calcul ar fi trebuit sa mergeti la ghiseul registratura intrari sa lasati chitantele rosii la ei si sa va luati bonuletul cu nr de inregistrare.
Sfatul meu, daca nu ati facut acesti pasi este sa mergeti maine cu chitantele si nota de calcul in cazul in care este la dvs ca sa fiti sigur ca va inregistreaza dosarul.
Va multumesc pt raspunsuri am gasit lucrarea si nr de inregistrare pe situl recomandat, insa as vrea sa stiu si de unde trebuie sa ridic pe data de 17 mentiunea?
Va multumesc
De la ONRC de la registratura!
Va multumesc mult pentru informatii