Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Autorizatii???
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Autorizatii???

Buna ziua.
M-ar interesa daca o societate (cod caen 9302-coafura si alte activitati de infrumusetare) poate functiona in baza certificatului constatator de la ORC (obtinut prin declaratie pe propria raspundere-pt autorizatie PSI,mediu,muncii,sanitar,sanitar-veterinar) sau este nevoie de autorizatii de la fiecare autoritate in parte si dupa aceea poate incepe activitatea?
Este nevoie si de autorizatie de functionare eliberata de Primarie?

Unde as putea gasi normele de functionare ale unui coafor ?

Este posibil ca dupa aderarea la UE sa fie obligatorie scara exterioara la societatile care functioneaza in apartamente la parter.(am tot auzit zvonuri dar in aceste conditii nu imi pot imagina ce se va intampla cu societatile care functioneaza la etajele superioare...)

Va multumesc
Alina Voicu
ORDIN nr. 536 din 23 iunie 1997
pentru aprobarea Normelor de igiena si a recomandarilor privind mediul de viata al populatiei care contine "Norme de igiena la unitatile de folosinta publica"