Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... incadrare le L 330/2009
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

incadrare le L 330/2009

Buna ziua,

Lucrez in sector bugetar, dar nu sunt functionar public. Sunt economist. Am terminat facultate particulara de 4 ani la zi pe sistemul vechi de invatamant, nu pe sistem Bologna. Cum voi fi salarizata dupa noua lege a salarizarii unitare pe S sau SSD??(Acum sunt salarizata pe economist S II).
Daca ati absolvit pe fostul sistem al studiilor superioare de lunga durata (anterior sistemului Bologna), ati fost, sunteti si veti fi incadrat pe studii superioare (daca, bineinteles, va desfasuati activitatea in specialitatea studiilor).
Lucrez in cadrul unei S.C. care apartine consiliului local cu capital majoritar de stat , se aplica prevederile Legii 330 la societatile care apartin de consiliul local ex.apa-canal,ecosal ,transport local de persoane ?
Domeniul este transport de persoane in localitate si primim subventii anuale.