Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Achizitie domeniu internet
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Achizitie domeniu internet

Cum se inregistreaza in contabilitate achizitia unui domeniu de genul www.copil.ro ?

E serviciu sau cum e considerat?

Multumesc
as considera ca este o imobilizare necorporala , cont 208; nu e program informatic ce-i drept ...
credeti ca merge inregistrat pe 628? sau ar fi mai bine 208?

Obiect de inventar nu e nicicum..nu? ca primisem si solutia aceasta la un moment dat

Asa e nu-i program
Nici nu va suferi usura de niciun fel
Il pot vinde la un moment dat dc vreau
as inregistra dupa am spus si mai devreme imobilizare necorporala
Nu cheltuiala
Sa presupunem ca va avea un trafic impresionat si valoarea se va inzeci ... e un bun de patrimoniu pina la urma , chiar daca acum are doar valoare de achizitie data de costul de executie si eventual taxa de domeniu
ok...si in cat timp sa o trec pe cheltuieli?
din memorie va spun :parca necorporalele au 2 ani ; dar va rog verificati ...