Forum Discuţii juridice Legislaţie europeană, CEDO, UE, ... cedo
Discuție deschisă în Legislaţie europeană, CEDO, UE, proceduri europene

cedo

am pierdut un proces,contestatie decizie concediere.recursul mi-a fost respins.pur si simplu instantele nu au tinut cont de legile in vigoare ale Romaniei!incalcari flagrante!motivele sunt cele binecunoscute:politice,influente...(m-am luptat cu un consiliu local).ce pot face mai departe? la cedo incalcarea dreptului la munca banuiesc ca nu tine,nu stiu,poate ca m-am considerat supus unui proces neechitabil,statul roman incalcandu-mi drepturile civile privind neingradirea dreptului la munca,si libera mea optiune de a-mi alege locul de munca...........nu stiu sa exprim mai inteligibil.
in termen de 6 luni de la ramanerea definitiva a hotararii puteti formula plangere la cedo aratand ce prevederi din legislatia europeana si din romania sau incalcat prin respectivele hotarari.. eu zic sa consultati si sa incredintati problema unui avocat in zona unde va aflati pentru a va ajuta in problema dvs, ridicata in acest site.. trebuie vazute toate hotararile in cauza, toate actele ce le -ati administrat cererile formulate de dvs, nu ne putem face o opinie pertinenta, privind admisibiliatea cererii dvs la cedo, pe subiectul ridicat de dvs in discutie in acest forum
Asa cum s-a aratat si mai sus va puteti adresa la CEDO.
Nu conteaza ca a fost un litigiu de dreptul muncii.

avocat Claudiu Lascoschi
Veţi putea introduce o cerere în faţa Curţii dacă consideraţi să aţi fost în mod personal şi direct victimă a unei încălcări a drepturilor şi garanţiilor prevăzute în Convenţie sau în protocoalele sale.
Încălcarea trebuia să fi fost comisă de către unul dintre Statele legate prin Convenţie.