Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... dobanzi
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

dobanzi

La pensionarea mea - 15.04 2009 trebuia să primesc ,ca ajutor, o sumă importantă.Nu am primit nimic pâna în prezent şi am chemat în judecata Ministerul Administraţiei şi Internelor solicitând actualizarea sumei cu rata inflaţiei şi plata dobânzii legale calculată conform art.3 alin.3 din O.G. 9/ 2003. La tribunal mi-a fost admisă cererea şi acum aştept recursul ministerului.Oare va rezista soluţia la curtea de apel?
Daca aveti o hotarare judecatoreasca favorabila aveti sanse mult mai mari decat partea adversa.
Circa 85% din recursuri se resping.

avocat Claudiu Lascoschi