Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... copie legalizata a certificatului de nastere
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

copie legalizata a certificatului de nastere

poate fi adusa la succesiune o copie legalizata dupa certificatul de nastere? Multumesc.
sora mea este plecata departe undeva la vreo 400 de km si lucreaza acolo, imi va trimite o procura pt a o reprezenta la succesiune, si nu mai are originalul, doar o copie legalizata. nu prea poate sa faca drumuri la bucuresti pt succesiune, asta e cauza, si nici sa isi scoata un alt certificat. multumesc pentru raspunsuri.
Daca nu poate sa solicite un duplicat al certificatului , puteti folosi copia legalizata a acestuia.
daca nu este mai veche de 30 de zile:D, in mod normal ar trebui ca, in baza procurii, sa puteti solicita dumneavoastra un duplicat