Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Factura achizitie intracomunitara fara cod valabil TVA
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Factura achizitie intracomunitara fara cod valabil TVA

Buna ziua!
Va rog sa-mi spuneti in cazul in care am primit o factura din Luxemburg pt. un upgrade Norton antivirus, (factura a sosit pe cale electronica), si furnizorul nu-mi comunica codul sau de tva, insa al meu este comunicat, factura este fara TVA, cum sa procedez mai departe?
taxare inversa.

obligativitatea justificarii scutirii de taxa revine furnzorului, in tara sa.
Multumesc!
Va rog sa-mi spuneti in cazul meu, in care rand al declaratiei 300 se inscrie suma respctiva?
randurile 7 , 7.1, 7.11 si 19, 19.1 , 19.11 .