avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 197 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Factura achizitie intracomunitara fara cod valabil TVA
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Factura achizitie intracomunitara fara cod valabil TVA

Buna ziua!
Va rog sa-mi spuneti in cazul in care am primit o factura din Luxemburg pt. un upgrade Norton antivirus, (factura a sosit pe cale electronica), si furnizorul nu-mi comunica codul sau de tva, insa al meu este comunicat, factura este fara TVA, cum sa procedez mai departe?
Cel mai recent răspuns: helenita , utilizator 16:42, 25 Februarie 2010
taxare inversa.

obligativitatea justificarii scutirii de taxa revine furnzorului, in tara sa.
Multumesc!
Va rog sa-mi spuneti in cazul meu, in care rand al declaratiei 300 se inscrie suma respctiva?
randurile 7 , 7.1, 7.11 si 19, 19.1 , 19.11 .

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Tva import leniparaschiv leniparaschiv Am achizitii (servicii online) extracomunitare si as avrea sa stiu cum inregistrez aceasta factura ,daca am taxare inversa, daca in decontul de TVA e corect ... (vezi toată discuția)
Factura servicii intracomunitare helenita helenita Buna ziua, La o factura de servicii intracomunitare, taxare inversa, platitorul este inregistrat in scopuri de tva in Irlanda, am decl 390 cu suma din ... (vezi toată discuția)
Decont tva JENIFER JENIFER S-a achizitionat in august un autoturism din germania pentru care se aplica taxarea inversa (coduri valide de tva pt cumparator si vanzator).Masina nu va fi ... (vezi toată discuția)