Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe profit Depunerea declaratiilor lunare la o firma fara angajati
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe profit

Depunerea declaratiilor lunare la o firma fara angajati

Buna seara,

In cazul unui SRL infintat in ianuarie 2010 care va avea primii angajati in luna martie, atunci incepand activitatea..este nevoie sa depun vreo declaratie lunara pana atunci?

Daca DA, care ar fi acestea?

Multumesc anticipat!
cameliaj a scris:

Daca acestea sunt datele din vectorul fiscal, atunci puteti face astfel:

1/ depuneti D100 si D102 pe lunile ian si febr cu 0 la toate contributiile si impozitul aferente salariilor, iar din martie conform contractelor de munca pe care le veti incheia
sau
2/ depuneti o decl 010 de scoatere din evidenta a acestor contributii cu data de 19.01.2010 si apoi dupa incheierea primului contract de munca mai depuneti inca o decl 010 de "activare" a acestora, incepand cu data incheierii primului contract de munca

Alegerea este a dvs.

Multumesc pentru raspunsurile dvs.
Am sa depun D100 si D102 pe zero.

Pe langa aceste declarati mai trebuie sa depun si altceva la CAS, CASS, AJ.SOMAJ, ITM avand in vedere ca nu am angajatii?

NU