avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 864 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... CINE POATE FI FUNCTIONAR PUBLIC ?
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

CINE POATE FI FUNCTIONAR PUBLIC ?

Sunt casier la o primarie de la tara. Mi s-a spus ca functia mea nu intra in categoriile de functii care pot fi functionari publici. Va rog raspunde-ti, eventula dati si link de legislatie, daca un casier din administratia publica locala poate fi sau nu functionar public.
Cel mai recent răspuns: steriana20 , utilizator 12:02, 28 Ianuarie 2007
Pai.... motivul sau motivele care determina suspendarea....#-o
Daca tu nu sti, eu nici atat...:D
Salut
s-a rezolvat....modificat cererea...cu concediu fara plata (pt studii, etc.).
O zi buna
Ultima modificare: Duminică, 28 Ianuarie 2007
steriana20, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Angajatii oficiilor postale sunt functionari publici? Muresan Felicia Muresan Felicia Va rog sa-mi spuneti, daca functionarii de la ghiseele postale sunt functionari publici?Comportamentul lor cam lasa de dorit si as dori sa stiu de ce ... (vezi toată discuția)
Managerul unei institutii de cultura e functionar public? ContSters208719 ContSters208719 Managerul unei institutii de cultura cum ar fi un muzeu judetean este functionar public sau nu?poate comite abuzuri in functie sau in serviciu? (vezi toată discuția)
Functia de sef serviciu snadica snadica Vã rog sa -mi spuneti care sunt functiile publice asimilate functiei de sef serviciu. Vã multumesc anticipat. Va prezint un articol de ... (vezi toată discuția)