Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... accident rutier
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

accident rutier

buna ziua,
am nevoie de niste lamuriri.
in data de 6 ian. 2010, am avut un acident rutier, care s-a soldat cu o victima, adica unul dintre pasageri s-ia rupt clavicula.
toae bune si frumoase pana aseara, cand victima m-a sunat si a inceput sa ma ameninte ca are un certificat medico-legal si ca , daca nu i dau bani, "foloseste certificatul medico-legal"
mentionez ca, in ziua accidentului, dupa ce am fost consultati de medic, toti pasagerii autoturismului, nici unul nu a ramas spitalizat, iar la politie, toti au dat declaratie ca nu au patit nimic, si ca nu au nici o pretentie materiala sau de orice fel.
ce pot face ?
giurgiu_m_b, utilizator
in cazul in care se ajunge la un proces, asigurarea RCA acopera despagubirile cerute de vatamat?