Buna ziua, am o intrebare legata de reevaluarea cursului valutar. Ordinul 3055, prevede ca dif de curs se reevalueaza la cursul utimei zile bancare, eu zic ca este 4.1318, dar programul meu contabil il stabileste 4.1220.
Va rog luminati-ma care este cel corect! Eu prin zi bancara inteleg ultima zi lucratoare a lunii.
Contract leasing
tatiana1
La un contract de leasing in EURO conform Ordin 3055/2009 cont 665 sau 765 ,
o societate care a cumparat are obligatia de a inregistra in contabilitate ... (vezi toată discuția)
Webinar: Fiscalitate și digitalizare în 2025. Ce știm și ce urmează?
ACCA, cea mai mare asociație internațională în domeniul financiar-contabil, vă invită să participați la un eveniment gratuit destinat profesioniștilor care doresc să afle cele mai recente noutăți legate de sistemul fiscal din România.
În cadrul webinarului, care va avea loc pe 26 februarie la ora 10:00, Delia Cataramă, Tax Partner Viboal FindEx, va aborda principalele modificări fiscale aplicabile în 2025 companiilor, cu focus pe impactul asupra profitabilității și cash-flow-ului acestora.