Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale legislatie magazin second-hand
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

legislatie magazin second-hand

va rog sa ma ajutati cu niste sugestii privind procedurile, conditiile si pasii de urmat pentru deschiderea unei mici afaceri in domeniul "second-hand" !

va multumesc !
sa aveti un spatiu comercial amenajat pentru activitatea de comercializare haine second hand..sa decalarati punctul de lucru la registrul comertului si sa declarati ce activitate veti desfasura pentru obtinerea autorizatiilor necesare.. va trebuie si un furnizor de haine second hand serios.. multa bafta
:D va multumesc! as fi vrut sa stiu daca exista o legislatie specifica.

sper sa intru in conversatie cu persoane care au deja o astfel de experienta !
letipop a scris:

:D va multumesc! as fi vrut sa stiu daca exista o legislatie specifica.

sper sa intru in conversatie cu persoane care au deja o astfel de experienta !

:sorry: nu imi raspunde nimeni ??
nimeni nu stie, nimeni nu e interesat de subiect ? :((

poate imi puteti da un sfat ! cu ce sa incep ? cu SRL sau IF ??
PLSSSS !:slap: