avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 975 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale legislatie magazin second-hand
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

legislatie magazin second-hand

va rog sa ma ajutati cu niste sugestii privind procedurile, conditiile si pasii de urmat pentru deschiderea unei mici afaceri in domeniul "second-hand" !

va multumesc !
Cel mai recent răspuns: letipop , utilizator 10:06, 23 Februarie 2010
sa aveti un spatiu comercial amenajat pentru activitatea de comercializare haine second hand..sa decalarati punctul de lucru la registrul comertului si sa declarati ce activitate veti desfasura pentru obtinerea autorizatiilor necesare.. va trebuie si un furnizor de haine second hand serios.. multa bafta
:D va multumesc! as fi vrut sa stiu daca exista o legislatie specifica.

sper sa intru in conversatie cu persoane care au deja o astfel de experienta !
letipop a scris:

:D va multumesc! as fi vrut sa stiu daca exista o legislatie specifica.

sper sa intru in conversatie cu persoane care au deja o astfel de experienta !


:sorry: nu imi raspunde nimeni ??
nimeni nu stie, nimeni nu e interesat de subiect ? :((

poate imi puteti da un sfat ! cu ce sa incep ? cu SRL sau IF ??
PLSSSS !:slap:

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Sunt ii si doresc sa deschid un magazin second hand . ce autorizatii sunt necesare? ideeculturala ideeculturala Sunt Intreprindere Individuala si pe langa activitatea principala am mai introdus si codul CAEN care permite comercializarea hainelor second hand si noi si ... (vezi toată discuția)
De ce documente si autorizatii am nevoie ptr un adeschide un magazin de haine secondhand? ideeculturala ideeculturala Sunt Intreprindere Individuala si pe langa activitatea principala am mai introdus si codul CAEN care permite comercializarea hainelor second hand si noi si ... (vezi toată discuția)
Deschidere second hand Apostol27 Apostol27 Îmi poate spune cineva va rog, de ce acte am nevoie sa vad haine second hand, spațiul fiind al meu...? (vezi toată discuția)