Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Intrebare!
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Intrebare!

Este posibil ca un contract de vinzare cumparare a unui teren sa fie valid daca nu exista martori ?

Se poate face o experiza grafologica de pe un act original in comparatie cu o copie (daca da unde ?)

Caut un avocat fff specialist pe retrocedari de terenuri este vb de 28000 mp intravilan in Cluj - Napoca.
Un contract de vanzare cumparare,incheiat in conditiile legii,nu impune prezenta de martori
Se poate face expertiza grafologica ,numai in conditiile legii ,cand proba este imperios necesara,fiind didpusa de autoritatea competenta.
Contactati cu incredere tabloul avocatilor din baroul respectiv
=D> exact ynocentta...roaga Adminul sa-ti modice nicknameul in experta:)

contractul de vanzare, nu presupune prezenta martorilor la semnarea lui.
daca sunt respectate conditiile cerute de lege, actul este valabil.
eu am vazut demult ca nu e inocenta si ca e experta,:D ca opiniile ei sunt pertinente si concludente, dar am zis sa tac, sa nu o fac sa se rusineze..:P:yes: mai ales ca cine stie cum se interpreta:dance: