avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 812 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe profit Firme cu activitatea suspendata
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe profit

Firme cu activitatea suspendata

Ma ajutati va rog frumos cu o informatie, pana la ce data se depune bilantul pe 2010, in cazul firmelor cu activitatea suspendata si unde se depune formularul de bilant? Va multumesc frumos
Cel mai recent răspuns: urarum , utilizator 13:26, 27 Mai 2010
termenul pentru bilant este 150 zile de la data incheierii exercitiului financiar adica 31.05.2010
bilantul se depune la registrul Comertului de care apartineti
se mai depune bilant sau doar o declaratie cum ca firma nu a avut activitate ?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Termen bilant rodia rodia S-a modificat termenul de depunere a bilantului pt.2009? Nu este de 150 zile de la incheierea ex.fin.(pt.un SRL).? Am auzit niste zvonuri cum ca s-ar fi ... (vezi toată discuția)
Situatii financiare crinarav crinarav Va rog frumos sa-mi spune-ti care este termenul de depunere a situatiilor financiare la 31.12.2008, la ORC,a unui SRL. (vezi toată discuția)
Srl suspendat cu 1.09.2009 ,ce acte trebuie sa mai depun la fisc? mara197014 mara197014 Am suspendat un SRL cu 1 sept 2009,va rog sa-mi spuneti daca ar mai trebui sa depun ceva bilanturi la fisc in perioada aceasta?Multumesc! (vezi toată discuția)