Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Prenatal
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Prenatal

Imi cer scuze ca insist,dar perioada 23.10.2009-15.12.2009 in care nu am lucrat nu o sa-mi afecteze in cazul indemnizatiei,azi am aflat ca sunt insarcinata.
Va afecteaza numai in conditiile in care aceasta perioada intra in calculul celor 12 luni in care trebuia sa realizati venituri profesionale supuse impozitului pe venit.
Daca nu aveti 12 luni , atunci nu puteti beneficia de indemnizatia pentru CIC.
Din 15.12.2009 am reinceput lucrul tot la aceeasi firma.
Daca ne dati o data estimativa a nasterii , va putem spune ce perioada intra in calcul pentru indemnizatia CIC.
Se considera continuitate la celelalte 6 luni lucrate la ei? Si nu imi afecteaza sau se ia in calcul doar perioada din 15.12.2009 pana in prezent?
Pai ar trebui sa nasc pe la sf lui noiembrie inceputul lui decembrie