avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 920 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Prenatal
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Prenatal

Imi cer scuze ca insist,dar perioada 23.10.2009-15.12.2009 in care nu am lucrat nu o sa-mi afecteze in cazul indemnizatiei,azi am aflat ca sunt insarcinata.
Cel mai recent răspuns: Claudia_85 , utilizator 18:14, 22 Februarie 2010
Va afecteaza numai in conditiile in care aceasta perioada intra in calculul celor 12 luni in care trebuia sa realizati venituri profesionale supuse impozitului pe venit.
Daca nu aveti 12 luni , atunci nu puteti beneficia de indemnizatia pentru CIC.
Din 15.12.2009 am reinceput lucrul tot la aceeasi firma.
Daca ne dati o data estimativa a nasterii , va putem spune ce perioada intra in calcul pentru indemnizatia CIC.
Se considera continuitate la celelalte 6 luni lucrate la ei? Si nu imi afecteaza sau se ia in calcul doar perioada din 15.12.2009 pana in prezent?
Pai ar trebui sa nasc pe la sf lui noiembrie inceputul lui decembrie

Alte discuții în legătură

Modalitate calcul indemnizatia cic 85% ARES99 ARES99 Buna ziua Sotia mea urmeaza sa nasca pe 15.11.2009, este in prenatal din 01.10.2009 si urmeaza sa intre in cic pe 04.02.2010; in calculul indemnizatiei pt ... (vezi toată discuția)
Conditii acordare indemnizatie crestere copil DrSam DrSam Buna ziua am si eu o intrebare referitor la acordarea indemnizatiei de crestere a copilului= situatia mea este urmatoarea=in perioada2004-2005 am fost angajata ... (vezi toată discuția)
Mod de calcul venit lunar realizat ca pfa - pt indemnizatia de cresterea copilului? Amelia Muntean Amelia Muntean Sunt insarcinata in 6 luni si am atat calitatea de angajata (in prezent in Concediu de risc maternal) ca si cea de PFA - traducator, inregistrata fiscala de ... (vezi toată discuția)