Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale autorizatie de functionare de la primarie
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

autorizatie de functionare de la primarie

buna ziua, vreau sa deschid o placintarie, imi puteti spune ce documente sunt necesare pt obtinerea autorizatiei de functionare de la primarie? spatiul pt punctul de lucru e luat cu chirie si e vb de un spatiu comercial. de ce alte avize mai am nevoie? va multumesc
Postati aceasta intrebare la Discutii juridice / societati comerciale.

Noi - pe-aici - ne ocupam cu contabilitatea. Iar contabilii nu se ocupa cu autorizatii de functionare si alte avize. Este bine sa tineti minte acest lucru pentru viitor.