Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... indemnizatie... prelungita pentru cresterea copilului
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

indemnizatie... prelungita pentru cresterea copilului

am o intrebare daca se poate baietelul meu implineste 2 anisori in aprilie anul acesta si nu am cu cine sa-l las acasa ,ca eu sa pot incepe serviciul:">:">#-o nu imi pot prelungi concediul cu inca un an.
mentionez nu este bolnav dar nu am cu cine sa-l las acasa

multumesc
Aveti dreptul pentru inca un an la concediu fara plata pentru cresterea si ingrijirea copilului (art.62 CCMN).
va multumesc frumosss