Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... autorizatie de construire
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

autorizatie de construire

Legea 261/2008 are în vedere emiterea unor documente suplimentare necesare pentru eliberarea unei autorizatii de construire:
- dovada, în copie legalizata, a titlului asupra imobilului, teren si/ sau constructii si, dupa caz, extrasul de plan cadastral actualizat la zi si extrasul de carte funciara de informare actualizat la zi, în cazul în care legea nu dispune altfel;
Din interpretarea voastra intelegeti ca este obligatoriu planul cadastral si extrasul de carte funciara la cererea de emitere a autorizatiei de construire?Am anexat mai sus extrasul din legea50/1991 actualizata
mai trebuie si certificatul de urbanism..da..a ctele tebuie sa fie intabulate si sa aibe nr cadastral, mai nou