Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... ajutor social
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

ajutor social

am un salariu net de 600 lei noi,sunt vaduva,pot beneficia de un ajutor social?
Nivelul maxim al ajutorului social pentru o persoana este de 125 lei, din acesti 125 lei se scad veniturile realizate adica salariul net de 600 lei.
Nu va incadrati si nu puteti beneficia de ajutor social deoarece depasiti nivelul maxim de 125 lei.