Forum Discuţii juridice Achiziţii publice Achizitii directe
Discuție deschisă în Achiziţii publice

Achizitii directe

Buna ziua,
Lucrez intr-o institutie publica si am o nelamurire legata de achizitiile directe:(. De aceea intrebarea mea este: "Este neaparat nevoie ca bugetul sa fie aprobat la momentul lansarii achizitiei directe prin SEAP?"
Mi-ar fi de mare ajutor un document oficial (un raspuns de la ANRMAP, sau orice altceva).
In speranta primirii unui raspuns,
Va multumesc!
NU.
Puteti efectua achizitii directe conform art. 37, alin.1) din Legea 500/2002, din fonduri proprii, cu respectarea art.19 din OUG 34/2006.
vlad nicolae, moderator
Multumesc mult!