Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... concediu medical in somaj
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

concediu medical in somaj

buna seara!
sunt somera de la 01.11.2009 , cuantumul somajului pe lunile noiembrie si decembrie fiind de 522 ron/luna.
salariul de incadrare pe ultimile 6 luni lucrate a fost de 1.500 ron

incepand cu 18.01.2010 si pana in 29.01.2010 am avut concediu medical pentru o interventie chirurgicala (platit 100 %), apoi din 30.01 pana in 31.01.2010 concediu pentru boala obisnuita (75%).

pentru perioada 1-17 ianuarie am primit de la AJOFM suma de 286 ron

intrebarea mea este : cati bani mai am de primit pe perioada 18-31 ianuarie si cum se calculeaza aceasta suma ?

va multumesc anticipat!
roxydora, utilizator